Spordimassaaž on massaažiteraapia vorm, mis on spetsiaalselt kohandatud sportlaste vajadustele ja nõudmistele. See hõlmab erinevaid massaažitehnikaid, mis on suunatud spordivigastuste ennetamisele, taastumisele ja üldisele jõudluse parandamisele. Spordimassaaž võib olla kasulik nii enne kui ka pärast treeninguid ning võistluste eel ja järel.

  • Lihaspinge leevendamine: Spordimassaaž aitab leevendada lihaspingeid, mis võivad tekkida intensiivse treeningu või spordiga seotud tegevuste tulemusel. See võib aidata vähendada lihasvalu ja jäikust.

  • Vigastuste ennetamine: Regulaarne spordimassaaž võib aidata ennetada spordivigastusi, leevendades lihaspingeid ja tasakaalustades lihasgruppe. See aitab säilitada lihaste ja kudede elastsust ning parandab kudede verevarustust, aidates vähendada vigastuste riski.

  • Taastumise kiirendamine: Spordimassaaž soodustab paremat vereringet ja lümfiringet, mis omakorda kiirendab lihaste taastumist pärast treeningut või vigastust. See võib aidata vähendada taastumisaega ja parandada jõudlust.

  • Psühholoogiline lõdvestus: Lisaks füüsilistele eelistele võib spordimassaaž aidata ka psühholoogilist lõdvestust pakkuda. See võib vähendada stressi ja ärevust ning parandada üldist meeleolu ja heaolu.

Spordimassaažis kasutatakse mõnevõrra rohkem venitusi kui klassikalises massaaži. Kindlasti ei ole spordimassaaž lihtsalt tugevam massaaž kui klassikaline massaaž. Spordimassaaži võtted ei tohiks põhjustada valu. See on müüt, et spordimassaaž on talumatult valus ja pärast seda peabki lihas veel rohkem valus olema.

Esimesel kohtumisel on soovituslik massaaži kestvus 50-80 minutit.