Millistel juhtudel füsioterapeudi juurde pöörduda?

 • lihaspingete korral, mis on sageli tingitud valest kehahoiust, staatilistest asenditest ja/või  korduvatest ühetaolistest liigutustest.
 • seljaprobleemide korral (nt radikulopaatia, skolioos, diski prolaps, spondüloos jne.)
 • puusa- või põlveliigese endoproteesimise eelselt ja järgselt
 • luumurru järgselt liigutusfunktsiooni taastamiseks
 • liiklusavarii või trauma järgselt 
 • neuroloogiliste haiguste korral (nt: insult, parkinson, sklerosis multipleks jne)
 • südame- ja veresoonkonna haiguste raviks (nt: südameinfarki järgselt)
 • beebide arengu jälgimiseks, toetamiseks ja arendamiseks

Füsioteraapia teenust osutatakse nii taastusraviks kui ka terviseprobleemide ennetamiseks. Selleks, et füsioterapeudi juurde pöörduda, ei pea ära ootama kuniksväikesest probleemist on kujunenud juba haigus.
Aga kui seljavalu on juba käes või on juhtunud mingi trauma, siis tasuks kindlasti füsioterapeudilt nõu küsida.


Füsioteraapia võib sisalda erinevaid sekkumise viise. Meie pakume neist: 

Esimesel kohtumisel toimub alati füsioterapeutiline hindamine, mille käigus kogutud info põhjal kavandatakse edasine tegevus. Valitakse sobiv füsioteraapia protseduuride sagedus ja kestvus. Esimeseks kohtumiseks planeerime alati 60 minutit. Edaspidi võib ühe füsioteraapia teenuse kestvus olla 30 kuni 90 minutit.

Väga oluline osa füsioteraapiast on nõustamine, kus füsioterapeut annab nõu õigete kehaasendite, ergonoomiliste tööasendite ja soovitatavate/ebasoovitavate tegevuste osas vastavalt kliendi tervislikule seisundile. Samuti kohandab füsioterapeut abivahendeid (ortoosid, rulaatorid, kargud jne) ja nõustab klienti või tema lähedasi koduse füsioteraapia programmi osas.liikumisravi harjutused

Paljudel juhtudel on klient suuteline vajalikke harjutusi sooritama iseseisvalt. Sellisel juhul koostab füsioterapeut  individuaalse harjutusprogrammi, mida on hea ise kodus teha.  Harjutused õpitakse selgeks füsioterapeudi vastuvõtul ja harjutusi muudetakse aja jooksul vastavalt vajadusele. Keerukamate juhtumite korral (näiteks inslult või raske trauma) on vajalik, et harjutusi sooritatakse koos füsioterapeudiga ja seda on võimalik teha nii meie kabinetis kui ka kodus.

Kergemate vigastuste ja probleemide korral, kui inimene saab iseseisvalt harjutusi soorita, ilma füsioterapeudi abita, siis toimub füsioteraapia tavaliselt alljärgnevalt:

 1. füsioterapeutiline hindamine ja konsultatsioon, kirjutatakse ülesse kodused harjutused – 60 minutit
 2. teine kohtumine on 30-90 minutit (üldjuhul 45-60 minutit), kus vaadatakse üle, millised arengud on toimunud ja kohandatakse kodust harjutuste programmi, vastavalt edusammudele.
 3. kohtumised füsioterapeudiga jätkuva kuni probleemi lahendamiseni, vastavalt vajadusele, tavaliselt 1-4 korda kuus.

Raskemate vigastuste ja haiguste (nt autoavariist saadud vigastused), neuroloogiliste ja krooniliste haiguste korral, kui inimene vajab harjutuste sooritamiseks pidevat füsioterapeudi abi, siis toimub tegevus tavaliselt alljärgnevalt:

 1. füsioterapeutiline hindamine ja konsultatsioon – 60 minutit
 2. regulaarne füsioteraapia kas meie kabinetis või kliendi juures kodus
 3. iseseisev harjutuste tegemine kodus kas iseseisvalt või hooldajate abiga
  Tavaliselt on sellisel juhul füsioteraapia kestvus 60-90 minutit korraga.

FÜSIOTERAAPIASSE REGISTREERUMINE

Ees- ja perekonnanimi (*)

Isikukood (*)

e-posti aadress (*)

telefoni number (*)

Valige sobivad päevad (*)
esmaspäevteisipäevkolmapäevneljapäevreede

Valige sobiv kellaaeg (*)
8:00-12:0012:00-16:0016:00-20:00

Asukoha eelistus
Raatuse Tervisekeskus - Raatuse 21Tasku Meditsiinikeskus - Turu 2Tartu Tervisekeskus - Mõisavahe 34cKliendi juures kodus

Teenus (*)
Perearsti saatekiriFüsioterapeudi esmane konsulatsioonFüsioteraapia korduskohtumine 30 minFüsioteraapia korduskohtumine 45 minFüsioteraapia korduskohtumine 60 min

Stebby pileti number, kui soovid tasuda Stebby kaudu

Lisainfo (pöördumise põhjus)

Kust saite infot Vireo teenuste kohta?

Olen teadlik, et füsiotetraapia teenusele kehtib 24h loobumisereegel. Hilisemal broneeringu tühistamisel või kohale tulemata jätmisel tuleb tasuda teenuse eest hinnakirja alusel