Südame treeningkursusele ootame inimesi, kes soovivad alustada treeningutega ja/või kellel on kõrge vererõhk. Programmis on põhi tähelepanu õigel treeningkoormusel.
Mis kasu on südame treeningkursusest?
- Südame tervise parandamine. Kursusel õpid erinevaid harjutusi, mis aitavad suurendada südame vastupidavust ja parandada vereringet. See võib vähendada südamehaiguste riski.
- Vastupidavuse suurendamine. Südametreening on aeroobnee treening, mis suurendab vastupidavust. Sa jaksad rohkem liikuda ja enesetunne paraneb. See võib aidata sul tunda end energilisemana ja suurendada igapäevast toimetulekut.
- Stressi vähendamine. Südame treening on suurepärane stressileevendaja. Kursusel koged, kuidas treeninguga vabanevad heaoluhormoonid ja meeleolu paraneb ning ärevustase langeb.
- Lihasjõu ja vastupidavuse suurendamine. Südame treeningkursus hõlmab ka jõutreeningut, mis aitab suurendada lihasjõudu ja vastupidavust. Tugevad lihased aitavad toetada kehaasendit, vähendada vigastuste riski ning parandada üldist füüsilist võimekust.
- Tervisliku elustiili edendamine. Kursusel räägime tervislikust toitumisest, sobivast treeningust ja üldistest heaolu põhimõtetest. See võib aidata sul kujundada tervislikumaid harjumusi ja integreerida neid oma igapäevasesse ellu.
- Sotsiaalne suhtlus ja motivatsioon. Treeningkursusel osalemine võimaldab teil kohtuda teiste inimestega, kes jagavad samu eesmärke. Grupi toetus omakorda võib suurendada motivatsiooni ja pühendumist treeningutele.
- Enesedistsipliini ja eesmärkide seadmise arendamine. Kursusel osalemine aitab teil õppida enesedistsipliini, eesmärkide seadmise ja nende saavutamise põhimõtteid, mis võivad olla kasulikud ka teistes eluvaldkondades.
Treeningkursus koosneb:
- Esimene kohtumine füsioterapeudiga individuaalselt (60 min)
- eelneva treeningkogemuse ja terviseinfo kogumine
- teeme vajalikud testid, et leida sobiv treeningkoormus
- nõustame iseseisva treeningu võimaluste osas
- Grupitreeningud. Treeningkursusel teeb iga osaleja harjutusi talle jõukohase koormuse ja tempoga, mis on valitud koostöös juhendajaga. Ei tasu karta, et treening ei ole jõukohane. Treeningkoormuse jälgimiseks on võimalik saada meie käest pulsikell, kui endal ei ole. Grupis on kuni 8 osalejat.
- pärast grupitreeninguid on uuesti kohtumine füsioterapeudiga individuaalselt (60 min), kus korratakse enne treeninguid tehtud mõõtmisi ning analüüsitakse muutuseid. Koostatakse jätku tegevuskava, et mida ja kuidas edasi teha.
Südame treeningkursusel on võimalik osaleda:
- isemaksjana
- perearsti saatekirjaga
- tööalase rehabilitatsiooniteenuse osana
- tööandaja toetusel (teenus on erisoodustusmaksu vabastusega) sh on teenus kättesaadav Stebby keskkonnas