Jõusaali treeningkursusele ootame kroonilise selja- ja/või puusa/põlvevaluga inimesi. Programmis on põhi tähelepanu korrektsel harjutuste sooritamisel ning personaalselt sobiva treeningkoormuse leidmisel.
Suurt rõhku pannakse järkjärgulisele koormuse suurendamisele, et tõhustada osaleja toimetulekut igapäeva- ja/või töötegevustega. Seega täidab osaleja treeningkursuse jooksul treeningpäevikut ning kirja saavad ka harjutused, millega edaspidi jätkata.
Mis kasu on jõusaali treeningkursusest?
- Teadlikkuse parandamine – millised harjutused ning millise koormusega on sobivad ning kuidas koormust aja jooksul kasvatada. Tehniliselt õige soorituse õppimine.
- Lihasjõu ja koormustaluvuse suurendamine –teadlik treenimine parandab enda keha tunnetust. Läbi treeningu saab keha tugevamaks, mille tulemusel kohaneb keha paremini igapäevaelu koormusega ning seeläbi ei teki nii kergesti ülekoormusest tingitud valu. Tugevam lihaskond aitab hoida ära vigastuste teket.
- Painduvuse ja liikuvuse parandamine – treeningkursusel pööratakse tähelepanu ka keha üldisele liikuvusele. Juba teadlik jõutreening aitab liikuvust suurendada, aga tunnis keskendutakse ka lõõgastusele, taastumisele.
- Positiivne mõju meeleolule ja stressitasemele – regulaarne treenimine vähendab stressi ja ärevust ning parandab meeleolu. See on samuti oluline komponent kroonilise valu puhul.
- Sotsiaalne suhtlus ja motivatsioon – treeningkursusel osalemine võimaldab teil kohtuda teiste inimestega, kes jagavad samu eesmärke. Grupi toetus suurendab motivatsiooni ja pühendumist treeningutele. Treeningkursusel osaleb vähem inimesi, kui klassikalises rühmatreeningus.
- Enesedistsipliini ja eesmärkide seadmise arendamine – kursusel osalemine kasvatab enesedistsipliini, samuti saab teada, kuidas seada treeningeesmärke ja kuidas nendeni jõuda.
Treeningkursus koosneb:
- Esimene kohtumine toimub füsioterapeudiga individuaalselt. Füsioterapeut nõustab treeningkursuse osas ning uurib põhjalikumalt, miks soovite treeningkursusel osaleda. Samuti hindab füsioterapeut, milline on teie hetke füüsiline võimekus.
- Grupitreeningud toimuvad ringtreeninguna Raatuse Tervisekeskuse treeningsaalis. Iga osaleja teeb harjutusi talle jõukohase koormuse ja tempoga, mis on valitud koostöös füsioterapeudist juhendajaga. Kokku toimub 8 treeningut. Grupis on kuni 8 osalejat.
- Pärast grupitreeninguid on uuesti kohtumine füsioterapeudiga individuaalselt, et hinnata treeningkursuse tulemusi ning arutada läbi järgmised sammud.
Treeningkursusel on võimalik osaleda:
- isemaksjana
- perearsti või eriarsti saatekirjaga
- tööalase rehabilitatsiooniteenuse osana
- tööandaja toetusel sh on teenus kättesaadav Stebby keskkonnas
Sügisel on planeeritud üks grupp
- 25. september kuni 13. november K kell 11:30-12:30 juhendaja Lisette Villers, Raatuse Tervisekeskuses, Raatuse 21
Treeningkursuse hind on 250 eurot, mis sisaldab ühte individuaalset kohtumist füsioterapeudiga enne ja teist pärast kursust ning 8 grupitreeningut.
Registreerumine
- e-post: info@vireo.ee
- tel 5599 1100