post

Aktiivsusmonitorid

Minu kogemused Polar A300 aktiivsusmonitoriga.

Olin sellest teemast pikalt eemal peamiselt seetõttu, et ma polnud pidanud vajalikuks endale soetada nutitelefoni ja ilma selleta tundus jällegi aktiivsusmonitori kasutamine kuidagi poolik. Kuigi olgu kohe öeldud, et tegelikult saab aktiivsusmonitoride protokolle vaadata ka arvutist.

Olen hetkel võtnud sihiks ära testida 4 seadet:

  • Polar A300
  • Polar A360
  • Polar Loop
  • Fitbiti

Hetkel olen alles esimese seadme Polar A300 testimise juures ja ootan, milla Polar A360 Eestisse müügile jõuab. On lubatud, et ehk järgmisel nädalal.

Polar A300 on üsna tavaline pulsikell, mis lisaks treeninginfole näita kui palju samme ma olen teinud ja kuidas maganud. See mudel võimaldab valida kolme erinevat aktiivsuse taset ja jälgida siis, et kuidas läheb. Need tasemed on tootja poolt ette antud ja mina pole leidnud kohta, kust neid ise ringi seadistada. Kui kellelgi kehaline aktiivsus on väga madal ja ta tahab alustada oma kehalise aktiivsuse jälgimist, siis võib natuke häirivaks saada, et 100%-ni jõudmine nõuab ikka tublisti ringi sahmimist ja istumiseks väga aega ei anta. Aga kui leppidagi endaga esmalt kokku, et eesmärk on näiteks iga päev jõuda 50%ni, siis nii saab ka.

TASE 1

  • 7 tundi 19 min seistes töötamist / madal füüsiline koormus või
  • 2 tundi 12 min kõndimist / keskmise füüsiline koormus või
  • 58 min jooksmist / intensiivne füüsiline koormus

TASE 2

  • 9 tundi 19 min seistes töötamist / madal füüsiline koormus või
  • 2 tundi 48 min kõndimist / keskmise füüsiline koormus või
  • 1 tund 14 min jooksmist / intensiivne füüsiline koormus

TASE 3

  • 11 tundi 19 min seistes töötamist / madal füüsiline koormus või
  • 3 tundi 24 min kõndimist / keskmise füüsiline koormus või
  • 1 tund 29 min jooksmist / intensiivne füüsiline koormus

Vastavalt päevasele energiakulule näitab kell ka soovitust, kuidas päeva lõpuks 100% täis saada. Pakkudes välja näiteks 39 min korvpalli mängimist või 3 tundi koristamist.

Olen tänaseks Polar A300 kasutanud alla nädala, mida on ilmselgelt vähe, et teada sellest seadmest kõike ja teha mingeid järeldusi. Aga senised tulemused on järgmised.

  • KontoripäevMinu tavalise kontoris töötamise päeva tulemuseks oli 40% ette nähtud kõige madalamast tasemest. Graafikul on näha kaks pikemat istumist, mille järel kell annab märku, et aeg on liikuda.
  • Teisel kontori päeval oli veidi rohkem ringi rallimist ja õhtul kodus hobustega jantimist, siis sain isegi 66% täis, aga ilmselgelt ilma lisa jalutuskäigu või treeninguta 100% tööpäeval täis ei saa. Neil kes jala tööle saavad käia on lootust ehk ka 100%ni jõuda ilma lisatreeninguteta.
  • LaupäevNädalavahetusel suutsin jõuda 99%-ni. Ühtegi üle 60-minutilist istumise pausi ei olnud.

 

 

 

 

Treeningute infot mul hetkel veel teile pakkuda pole.

Polari aktiivsusmonitoride rakendus on Polar Flow, kust saab siis detailsemat infot ja graafikuid näha. Võimalus on gruppe luua ja võrrelda oma tulemusi sõprade, trennikaaslaste või pereliikmete omadega.

Kogemused teiste seadmete ja rakendustega.

Proovisin telefonis kasutada sellist rakendust nagu SenseMe, mis näitab ka samme, uneaega, distantsi, kulutatud kaloreid. Ainult telefoni põhise rakenduse viga minu jaoks on see, et mul on telefon reeglina kusagil laua peal, mitte minuga kaasas ja sellest tulevad sisse suured ebatäpsused. Nii võibki telefon arvata, et ma magan 18 tundi päevas ja kõnnin ainult 800 sammu.

Fitbit seadet ei ole ise kasutanud aga olen saanud piiluda ühe kasutaja andmeid. Mulle meeldis esiteks see, et Fitbit loeb pulssi randmelt (sama funktsioon tuleb ka Polar A360 seadmele). See on küll mõnevõrra ebatäpsem kui pulsivööga pulsi lugemini, aga see vahe ei ole väga suur.

Meeldis see, kuidas sama seadme kasutajaid sai gruppi lisada ja võrrelda tulemusi (Polaril põhimõtteliselt sama rakendus olemas). Nii on hea väikest pinget sõprade või pereringis üleval hoida. Samas kui keegi pika puuga eest ära läheb, siis võib motivatsioon teistel kaduda. Seepärast oleks hea kui grupis oleks sarnaste tulemustega inimesed.

Une info oli detailsem, näidates ära lisaks uneajale ja kvaliteetsele uneajale ka selle mitu korda öö jooksul oled vähernud.

Kuigi ma olen suur Polari fän, siis mulle täna tundub, et fitbit on atraktiivsem. Vahel juhtub, et vanad head kvaliteet kaubamärgid jäävad mõnes küsimuses uutest konkurentidest maha. Uus tulija peab lihtsalt olema parem, et turul mingit edu saavutada. Eks aeg näitab, milline seade see tegelikult minu lemmikuks saab või kui kaua mul on huvi sel viisil enda kohta andmeid koguda.

Kas Fitbit on parem kui Polar ma täna ikkagi lõplikult ei ütle.

Tule tervisepäevalePS: Meil on plaanis VIREO klientidele hakata pakkuma kahte lisateenust:

  • aktiivsusmonitoride rentimine
  • nutiseadmete ja arvutipõhiste rakenduste abil grupi motiveerimine ja nõustamine (võimalik  liituda nii oma seadmega kui meilt renditud seadmega).

Merle Leiner, 8.12.2015

Küsimuste korral võib julgelt kirjutada merle.leiner@vireo.ee


post

Harjutused redelil

Redel võib lisaks töövahendile olla ka väga tore treeningvahend nii lastele kui täiskasvanutele.

Osavusharjutusi redelil saab teha peaagu igal pool:

  • kõige lihtsam võimalus on osta spetsiaalne treeningredel
  • käepärased vahendid on ka maalriteip või mõni teine teip millega põrandale redel maha teipida
  • välitingimustes saab redeli joonistada puupulgaga liivale või kriidiga asfaldile (kriidi asemel sobib ka mõni värvi andev kivi)

Harjutuste valik on piiramatu, tuleb lasta ainult oma loovusel lennata. Laste Tervisekoolis on lapsed näidanud väga ägedaid harjutuste variante.

Redeli harjutuste abil saab arendada osavust, kiirust ja ka loovust! Tee proovi, siin on alustuseks sulle mõned näidised.

Osavusharjutused redelil

Osavusharjutused

 

 

 


post

Mida teha vaba ajaga?

Kui sul on tunnike vaba aega ja oled juhtumisi Tartus, siis astu läbi Toomemäelt ja tee läbi üks väike mäng. Meie tegime selle raja läbi 14.02.15 sõbrapäeval Laste Tervisekooli laste ja peredega. Raja läbimiseks kulus umbes 60-75 minutit. Rada läbiti kõndides, pimedal ja libedal ajal.

Osad punktid on kaardil tähistatud, aga mõnedele küsimustele vastuse leidmiseks tuleb silmad lahti ringi käia ja veidi nutikust kasutada. Nutikuse ülesanded on tähistatud *-ga.

Tartus

* Mis aadressil asub punane kass? Tee koos kassiga pilt.
* Kes on Willem Reimani lähim naaber Toomemäel?
* Kus asub Toomemäel purskaev?

1a & 1b) – mitu aastat varem on ehitatud Inglisild Kuradisillast?
2) Millised pallimänge saab sel mänguväljakul mängida?
3) Mis on tenniseväljaku juures oleva kohviku nimi?
4) Mis puud kasvavad tennise väljakute kõrval, Musumäe poolsel küljel?
5) Mis aastal restaureeriti tähetorni külastuskeskus?
6) Mis on kivi peale kirjutatud?
7) Mis on Vallikraavi 11 maja nurga juures olevale prügikastile joonistatud?
8) Kelle kuju asub Lossi 21 maja taga?
9) Leia majalt 2 lõvi. Kus need on?
10) Mitu trepiastet on Oru tn otsast Musumäele, kõige otsemat rada pidi?
11) Mis värvi on väikse maja uks, mis asub vana-anatoomikumi taga?
12) Kes elas Lossi 40 majas?

TOOMEMÄE KAART