Liiklusavarii järgne füsitoeraapia

Liiklusavarii järgse füsioteraapia eest tasub üldjuhul liikluskindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustusliik ja seda põhjusega, sest autodega juhtub õnnetusi sagedasti ning nendega on seotud suured kahjud. Kui avariis peaks keegi viga saama, siis hüvitatakse liikluskindlustuse alt kõikide kannatanute ravikulud sh avarii põhjustanud isiku ravikulud.

Füsioteraapia kulude hüvitamiseks on vajalik esitada taotlus liiklusõnnetuse põhjustanud osapoole kindlustusele ja esitada mõned dokumendid:

  • arstitõendiga, mis kinnitab, et vigastused on tekkinud liiklusõnnetusest
  • arsti määratud ravi, nt et vajab liiklusavarii tagajärjel tekkinud vigastuste raviks füsioteraapiat
  • raviarve
  • liiklusavarii peab olema registreeritud ja selle kohta antakse kindlustusest juhtumi number

Ravikulud kaetakse kui on tõendatud, et vigastus on tekkinud liiklusavariis. Ajalist piirangut siinjuures ei ole. Isegi kui vigastus on tekkinud aastaid tagasi kuid kaebused kestavad või on tegemist jäädava kahjustusega, on võimalus saada taastusravi liikluskindlustuse kulul.

Miks on mõistlik taotleda füsioteraapia kulude katmist liikluskindlustuse kaudu?

  • füsioteraapiaprotseduuride maht ei ole piiratud, mis võimaldab määrata kliendile sellist ravi nagu ta tegelikult vajab
  • teenuste järjekorrad, väljaspool haigekassa poolt rahastatud teenuseid, on lühemad. Meie suudame üldjuhul pakkuda esmast füsioteraapia teenust nädala jooksul. 

Kui vajate peale liiklusavariid taastusravi, siis võtke meiega ühendust. Saame teile pakkuda füsioteraapiat, armiravi, turseravi ja ravimassaaži teenust Tartus või Tartu lähiümbruses.


KÜSI LISAINFOT VÕI BRONEERI AEG

e-post: info@vireo.ee
telefon: 5599 11 00


REGISTREERU

    Ees- ja perekonnanimi (*)

    Isikukood (*)

    e-posti aadress (*)

    telefoni number (*)

    Valige sobivad päevad (*)

    esmaspäevteisipäevkolmapäevneljapäevreede

    Valige sobiv kellaaeg (*)

    8:00-12:0012:00-16:0016:00-20:00

    Asukoha eelistus

    Raatuse Tervisekeskus - Raatuse 21Tasku Meditsiinikeskus - Turu 2Tartu Tervisekeskus - Mõisavahe 34cKliendi juures kodus

    Teenus (*)

    Perearsti saatekiriFüsioterapeudi esmane konsulatsioonFüsioteraapia korduskohtumine 30 minFüsioteraapia korduskohtumine 45 minFüsioteraapia korduskohtumine 60 min

    Stebby pileti number, kui soovid tasuda Stebby kaudu

    Lisainfo (pöördumise põhjus)

    Kust saite infot Vireo teenuste kohta?

    Olen teadlik, et füsiotetraapia teenusele kehtib 24h loobumisereegel. Hilisemal broneeringu tühistamisel või kohale tulemata jätmisel tuleb tasuda teenuse eest hinnakirja alusel


    LOE LISAKS

    Liiklusavarii ohvri raviraha tuli liikluskindlustusest

    

    Terapeutiline harjutus

    füsioteraapiaTerapeutiline harjutus ehk liikumisravi on osa füsioteraapia teenusest. Terapeutiline harjutus on peaaegu kõikide füsioteraapiaplaanide peamine osa- see on süstemaatiline tegevus, mis sisaldab planeeritud liigutusi, juhendatud keha asendeid või tegevusi, mille eesmärk on ravida või ennetada vigastusi, vähendada terviseriske, parandada liikuvust ja lihasjõudu või üldtervislikku seisundit.

    Pärast füsioterapeutilist hindamist, füsioterapeutilise diagnoosi selgitamist, koostatakse füsioteraapia plaan. Terapeutilised harjutused võivad hõlmata kogu teraapiaprotsessi või on osa sellest, kuid nad kuuluvad iga patsiendi taastusravisse.

    Enamikel juhtudel suudab klient ise sooritada terapeutilisi harjutusi ja sel juhul on füsioterapeudi roll leida õiged harjutused ning nende sooritamine selgeks õpetada. Raskemate haiguste nt ulatusliku insuldi või trauma puhul vajab klient sageli füsioterapeudi abi harjutuste sooritamisel. Sellistel juhtudul on väga oluline, et füsioterapeut annaks pidevalt tagasisidet kliendile harjutuse sooritamise kohta ja jälgiks, et harjutuste sooritamine on turvaline. Neuroloogiliste kahjustuste korral on kliendil sageli tasakaal ja koordinatsioon puudulikud, mistõttu on oluline luua turvaline keskkond, kus klient ei saaks kukkuda või muul moel endale viga teha.

    Harjutuste valikul on oluline, et füsioterapeut suudab valida just õiged harjutused. Harjutusi ei pea olema palju, pigem just vähem. Hea kui harjutused õnnestub planeerida kenasti igapäevaste tegevuste hulka või vahele. Näiteks mõnel juhul võib terapuetiliseks harjutuseks olla ka porgandi puhastamine või soki kudumine, kui on vaja käe funktsioone taastada.

    
    post

    Füsioteraapia

    Füsioteraapiasse on võimalik tulla:

    Millistel juhtudel füsioterapeudi juurde pöörduda?

    • lihaspingete korral, mis on sageli tingitud valest kehahoiust, staatilistest asenditest ja/või  korduvatest ühetaolistest liigutustest.
    • seljaprobleemide korral (nt radikulopaatia, skolioos, diski prolaps, spondüloos jne.)
    • puusa- või põlveliigese endoproteesimise eelselt ja järgselt
    • luumurru järgselt liigutusfunktsiooni taastamiseks
    • liiklusavarii või trauma järgselt 
    • neuroloogiliste haiguste korral (nt: insult, parkinson, sklerosis multipleks jne)
    • südame- ja veresoonkonna haiguste raviks (nt: kõrge vererõhk, südameinfarki järgselt)
    • beebide arengu jälgimiseks, toetamiseks ja arendamiseks
    • kui kodus vajab pereliige hooldamist, siis kutsu füsioterapeut koju

    Füsioteraapia teenust osutatakse nii taastusraviks kui ka terviseprobleemide ennetamiseks. Selleks, et füsioterapeudi juurde pöörduda, ei pea ära ootama kuniks väikesest probleemist on kujunenud juba haigus.


    Füsioteraapia võib sisalda erinevaid sekkumise viise. Meie pakume neist: 

    Esimesel kohtumisel toimub alati füsioterapeutiline hindamine, mille käigus kogutud info põhjal kavandatakse edasine tegevus. Valitakse sobiv füsioteraapia protseduuride sagedus ja kestvus. Esimeseks kohtumiseks planeerime kuni 60 minutit. Edaspidi võib ühe füsioteraapia teenuse kestvus olla 30 kuni 90 minutit. Tavaliselt toimuvad korduskohtumised korra nädalas või üle nädala.

    Väga oluline osa füsioteraapiast on nõustamine, kus füsioterapeut juhendab kehaasendite, ergonoomiliste tööasendite ja soovitatavate/ebasoovitavate tegevuste osas. Samuti kohandab füsioterapeut abivahendeid (ortoosid, rulaatorid, kargud jne) ja nõustab klienti või tema lähedasi koduse füsioteraapia programmi osas.

    Enamasti koostatakse esimesel kohtumisel individuaalne harjutuskava, mida saab iseseisvalt kodus teha.  Harjutused õpitakse selgeks füsioterapeudi vastuvõtul ja harjutusi muudetakse aja jooksul vastavalt vajadusele. 

    Füsioteraapiasse tulles võta kaasa või pane selga mugavad riided, et oleks hea harjutusi sooritada. Kohapeal on ka riiete vahetamise võimalus.