Süvalihas- ja venitustreening

Süvalihas- ja venitustreeningu põhitähelepanu on suunatud tugiliikumisaparaadi treenimisele. Seda treeningut võib nimetada ka seljatreeninguks, kuigi lisaks seljalihastele treenitakse ka teisi lihasgruppe. Suuremat tähelepanu pööratakse pisikeste süvalihaste treenimisele, mis aitavad hoida head rühti. Süvalihased on just need, mis aitavad pika aja vältel hoida õiget kehaasendit, mistõttu on oluline, et need oleks hästi treenitud koormust taluma. Lisaks parandab süvalihastreening lülisamba stabiilsust ja liikuvust.

Treening sobib hästi istuva tööga inimestele, et ära hoida või vähendada selja- ja kaelapiirkonna vaevuseid. 

Treeningust saavad osa võtta ka need, kes on läbi teinud seljalõikuse. Terviseprobleemide korral palume sellest alati treeningu juhendajat teavitada, et ta oskaks vältida mitte sobivaid harjutusi.

 • Treeningu kestvus on 60-90 minutit
 • Grupi suurus kuni 15 osalejat

BRONEERI AEG SIIT

treeningute broneerimine


TELLI TREENINGPÄÄSMED

  Ees- ja perekonnanimi (*)

  Isikukood (*)

  e-posti aadress (*)

  telefoni number (*)

  Valige treeningute pääse (*)

  Stebby pileti number, kui soovid tasuda Stebby kaudu

  Täiendav info

  Kust saite infot Vireo teenuste kohta?

  Olen teadlik, et treeningutele kehtib 5h loobumisereegel. Hilisemal broneeringu tühistamisel või kohale tulemata jätmisel tuleb tasuda teenuse eest hinnakirja alusel

  

  Treeningud

  Ühised treeningud liidavad töötajaid ja edendavad tervislikke eluviise.

  Meil on pakkuda järgmised treeningud:

  • kõnni- ja jooksutreeningud – kõnni- ja jooksutreening on eeskätt vastupidavuse arendamiseks mõeldud treening, mida võib veel nimetada ka südametreeninguks. Treeningu põhiosa moodustab kõnd või jooks ja lisaks teeme erinevaid harjutusi. Treeningkoormust jälgime pulsikella abil, tagades nii täiesti individuaalse lähenemise. Tähtis ei ole see, mitu kilomeetrit trenni jooksul läbitakse vaid treening toimuks õigeks pulsitsoonis.
  • süvalihas- ja venitustreeningud, kus põhitähelepanu on suunatud tugiliikumisaparaadi treenimisele. Seda treeningut võib nimetada ka seljatreeninguks, kuigi lisaks seljalihastele treenitakse ka teisi lihasgruppe. Treening sobib hästi kontorirottidele ja sundasendites töötavatele inimestele, et ära hoida või vähendada selja- ja kaelapiirkonna vaevuseid.
  • jõusaali ringtreeningud, mille eesmärgiks on arendada lihasjõud ja -vastupidavust. Treening toimub väikeste koormustega ja pigem suuremate kordustega, et tagada just lihasvastupidavuse paranemine, mitte niivõrd lihasmassi suurenemine. Kuigi lihasvastupidavusega kaasneb ka teatud määral lihasmassi suurenemine, mis on igati hea.
  • funktsionaalne jõutreening, oma keharaskuse ja väiksemate treeningvahendidetaga (näiteks kasutame raskuspalli).
  • kaela- ja õlavöötme treeningkaela ja õlavöötme pingete vähendamiseks. Kui sa tunned, et kael on kange või käte “suremise” tunnet või sul on peavalud, siis see treening on sulle. Treeningul pööratakse tähelepanu nii venitustele kui lihaste tugevdamisele. Treeningu käigus paraneb koormustaluvus. Harjutuste raskusaste valitakse igale osalejale vastavalt vajadusele.
  • seljatreeniningul pööratakse tähelepanu nii süvalihaste treeningule, kui suurte lihasgruppide treenimisele. Treeningu käigus paraneb koormustaluvus. Harjutuste raskusaste valitakse igale osalejale vastavalt vajadusele.

  Treeningud ettevõtte töötajatele viiakse läbi:

  • eraldi gruppis A Le Coqi spordimajas või Tamme staadioni (saalis või väljas)
  • eraldi gruppis töökohall
  • mõnes teises sobivas paigas nt töökoha lähedal asuvas pargis või spordisaalis

  Lisaks on võimalik ühineda meie olemasolevate treeninggruppidega, mille toimumisajad leiate SIIT.

  Meie treeningute tavapärane kestvus on 90 minutit, aga on võimalik läbi viia ka lühemaid treeninguid, isegi lühitreeninguid kontoris kohapeal, mis väga kedagi higistama ei aja ja on suunatud eelkõige olulisemate venitusharjutuste sooritamiseks ja süvalihaste treenimiseks. Minimaalne grupitreeningu aeg võiks olla 30 minutit. Iseseisvalt harjutusi tehas on abi ka sellest, kui päeva jooksul mitu korda teha kasvõi 5 minuti jooksul vajalikke harjutusi.

  Lisaks saame anda soovitusi neile töötajatele, kes juba osalevad kusagil treeningutel või käivad iseseisvalt jõusaalis, et milliseid harjutusi oleks hea teha näiteks treeningu alguses või lõpus.


  TREENINGUTE TELLIMINE

  e-post: info@vireo.ee tel: 55 99 11 00

  

  Trennid

  VIREO TREENINGUTE VALIK:


  Treeningud toimuvad:

  • Raatuse Tervisekeskuses, Raatuse 21 -1 korrusel
  • Tartu Tervisekeskuses, Mõisavahe 34c II korrus

  • Treeningute kestvus on 60-90 minutit, sõltuvalt treeningust.
  • Gruppide suurus 8-15 osalejat, sõltuvalt treeningusttreeningud Tartus

  Treeningutes osalemise võimalused on:

  • 1x pääse
  • 5x pääse, mis kehtib 60 päeva
  • 10x ja 20x pääse, mis kehtivad 90 päeva
  • personaaltreeningud

  TREENINGUTE AJAKAVA JA BRONEERIMINE

  treeningute broneerimine


  TELLI TREENINGPÄÄSMED

   Ees- ja perekonnanimi (*)

   Isikukood (*)

   e-posti aadress (*)

   telefoni number (*)

   Valige treeningute pääse (*)

   Stebby pileti number, kui soovid tasuda Stebby kaudu

   Täiendav info

   Kust saite infot Vireo teenuste kohta?

   Olen teadlik, et treeningutele kehtib 5h loobumisereegel. Hilisemal broneeringu tühistamisel või kohale tulemata jätmisel tuleb tasuda teenuse eest hinnakirja alusel

   
   
   
   			
   

   Meist

   VIREO on sotsiaalne ettevõte, mis pakub tervisespordi, füsioteraapia ja rehabilitatsiooni teenuseid.

   Alustasime oma tegevust füsioteraapia ja treeningutega ning oleme sealt edasi kasvanud mitmekülgsemaks. Lisandnud on rehabilitatsiooniteenused, toitumisnõustamine, erinevad koolitused ja tugiteenused.

   PÕHIMÕTTED millest oma töös lähtume:

   • positiivne kogemus – me märkame väikseimaid edusamme ja ei unusta neid hea sõnaga ära märkida
   • motiveeriv suhtlemine – me püüame igaühes leida ülesse selle, mis talle oluline
   • personaalne lähenemine – meil ei ole valmis retsepti, mis sobiks kõigile. Iga meie konsultatsioon, teraapia ja treening on puhas rätsepatöö.
   • kõike võib, aga mõistlikus koguses

   Pakume teenuseid nii eraisikutele, kui ka ettevõtetele, Tartus ja Tartu lähiümbruses. Tervisepäevi teeme üle Eesti.Füsioteraapia

   * VIREO on üks väike rohekat värvi lind, kes elab meist küll kaugel, kuid sümboliseerib hästi seda, mis meilegi tähtis on: looduslähedust, energiat, värskust ja uut algust. 

   

   VIREO – füsioteraapia ja treeningud Tartus

   Füsioteraapia Tartus

   Pakume füsioteraapia teenust erinevates valdkondades:

   • klassikaline füsioteraapia
   • füsioteraapia kodus
   • tööfüsioteraapia

   Füsioteraapia teenus algab alati olukorra hindamisega, mille põhjal planeeritakse sekkumine ehk teraapia ise.

   Kui kliendil on näiteks seljavalud, siis on hea kombineerida nii klassikalist füsioteraapiat kabinetis kui tööfüsioteraapiat. Täiskohaga tööl käiv inimene on vähemalt 1/3 päevast tööl ja füsioterapeudile annab kliendi tööasendite ja -võtete hindamine väga olulist lisainfot. Samuti võimaluse juhendada klienti, kuidas ta saaks oma tööd nii teha, et ta tervist ei kahjustaks või teeks seda võimalikult vähe.

   Sageli juhtub inimestega raskeid õnnetusi või tabab mõni kuri haigus, nii et inimene ei saa kodust väga lihtsalt välja. Sel juhul on mõistlikum kutsuda füsioterapeut koju, mitte klienti väntsutada ja kuhugi kliinikusse 60-90 minutiliseks füsioteraapiaks tuua. Samuti on ju oluline, et klient õpiks koduses keskkonnas toime tulema.

   Füsioteraapia osas on veel hea teada, et aktiivne füsioteraapia st ise harjutusi teha on alati efektiivsem, kui passiivne füsioteraapia ehk füüsikaline ravi, massaaž, kinesioteipimine. Vajadusel võib aktiivset ja passiivset füsioteraapiat kombineerida, et saada võimalikult head tulemust. Ainult passiivse füsioteraapia rakendamine annab üldjuhul lühiajalisi tulemusi, sest ei likvideeri põhjust vaid ainult sümptomid.

   Treeningud Tartus

   Selleks, et füsioteraapiat üldse vaja ei olekski on hea mõte osaleda treeningutel. Vireo pakub kolme erinevat tüüpi treeninguid:

   • kõnni- ja jooksutreningud – treeningutel kasutame koormuse jälgimiseks pulsikella. Nii treenib igaüks just talle sobivas pulsitsoonis.
   • süvalihas- ja venitustreeningud – oluline treening, et hoida head rühti. Väga sageli unustatakse just süvalihased oma treeningplaanist välja.
   • jõusaali ringtreeningud – toimuvad väikeste koormustega, et arendada lihasvastupidavust.

   Need kolm erinevat treeningut annavad kokku mitmekülgsed võimalused, treenida nii südamelihast kui skeletilihast.

   Täiskasvanud inimene peaks oma füüsilise vormi säilitamiseks tegema vähemalt 3 tundi trenni nädalas. Meie treeningud on 90 minutit pikad, seega minimaalselt piisab kahel treeningul osalemisest. Hea, kui need treeningud on erinevat tüüpi.